VII edycja Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych

Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu po raz kolejny zorganizował przegląd przedstawień teatralnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły podstawowej (kl. I i IV). Zaprezentowali przedstawienie pt: „Herody”, odtwarzające zwyczaj nawiedzania przez grupę kolędniczą domów mieszkańców sieradzkiej wsi. Jury zwróciło uwagę na wierne zachowanie języka gwarowego i strojów , a także śpiew i grę aktorską małych artystów. Wysiłek włożony w przygotowanie opłacał się, gdyż grupie przyznano nagrodę Grand Prix tego przeglądu. Każdy z uczestników otrzymał słodycze i album pt.” Mój Sieradz”, natomiast dla szkoły ufundowano odtwarzacz DVD.
 Po konkursie uczniów spotkała dodatkowa atrakcja, jeszcze raz wystąpili przed kamerami telewizji lokalnej. Dzięki temu swoje  przedstawienie mogli oglądać na ekranach telewizorów wraz z rodziną i znajomymi. To była premiera, ciąg dalszy nastąpi…..

Przegląd przedstawień Bożonarodzeniowych 2006
« 1 z 2 »