Wycieczka do Łodzi 30.04.2019

Ostatni dzień kwietnia klasy 1-3 spędziły na pełnej wrażeń wycieczce do Łodzi. 

Pierwszym miejscem które zwiedziły było Centrum Nauki i Techniki EC1.
Wystawa o „Przetwarzaniu energii” pozwoliły im zapoznać się z  technologią produkcji prądu. Dzięki multimedialnym elementom wystawy poznały wartość prądu, całą drogę – od momentu powstania w elektrowni, aż do zaświecenia żarówki w domu. Na wystawie „Rozwój wiedzy i cywilizacji” poznały zasady przyrody, prawa nauki i wynalazki, które pozwoliły zbudować cywilizację, w  której żyjemy. Poznały rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami. Przez mikroskop elektronowy zobaczyły to, co niewidoczne jest dla nieuzbrojonego oka. Następnie uczniowie wybrali się w relaksującą podróż w Kosmos w Planetarium EC1, gdzie dowiedziały się wielu fascynujących informacji o Planetach, Słońcu i Gwiazdozbiorach. 
Kolejnym ważnym punktem wycieczki był spacer po ulicy Piotrkowskiej, gdzie widziały pomniki: grającego na fortepianie Artura Rubinsteina, siedzącego na ławce Juliana Tuwima oraz Misia Uszatka. Poznały historię polskiej kinematografii, elementy scenografii i urządzenia techniczne w Muzeum Kinematografii. Widziały oryginalną scenografię do filmu „Latająca maszyna”. A na koniec mogły pobawić się na ekspozycji poświęconej polskiej animacji ” Pałac pełen bajek”. 
Nasi uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale bardzo zadowoleni 🙂 
Wycieczka Łódź 30.04.2019
« 1 z 10 »