Wigilia 2018

A ja czekam na Ciebie mój Jezu,

Żebyś przyszedł pomiędzy ludzi

A ja czekam na Ciebie mój Jezu,

Byś drzemiące serca obudził     

Tymi słowami uczniowie powitali wszystkich zebranych na naszej tegorocznej szkolnej wigilii. Aby wejść w klimat Świąt Bożego Narodzenia – czasu refleksji, rodzinnej atmosfery i bliskości – uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny przygotowany na zajęciach kółka teatralnego pod kierunkiem p. A. Kłanieckiej i p. J.Maksajdy z udziałem ks. Bartosza i gościnnie p. Iwony, mamy Igora oraz Mai.

Spektakl zakończył się  melodią „ Kolędy dla nieobecnych”, która to stała się wyrazem naszej pamięci o naszych bliskich nieobecnych, w sposób szczególny o naszych szkolnych przyjaciołach – Krystianie, Krzysiu, Adrianie – bo przecież „po głosach ich wciąż jeszcze drży powietrze, odeszli, lecz po to, by żyć i tym razem będą żyć wiecznie”.

Ze wzruszeniem dzieliliśmy się potem opłatkiem – znakiem Boga, składając sobie z serca życzenia, aby Boże Dziecię obdarzało pełnią łask, aby pokój, który ogłaszali aniołowie zagościł w każdym ludzkim sercu i w każdej rodzinie.

Na koniec przy dźwiękach kolęd i gitary wspólnie delektowaliśmy się zgromadzonymi na stołach ciastami i innymi pysznościami, za które dziękujemy serdecznie wspaniałym Rodzicom naszych uczniów.

Wigilia 2018
« 2 z 2 »