Finał projektu pt. „Łączy nas książka” 11.12.2018

Uczniowie „Katolika” z klas IV – VIII najchętniej czytają m.in. „Córkę czarownic” D. Terakowskiej, „Kubusia Puchatka”A.A. Milne’a, „Opowieści z Narnii” C. Lewisa, „Harry’ego Pottera” J.J. Rowling,„Chłopców z Placu Broni” F. Molnara, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”J. Bednarek i „Baśnie” H. Ch. Andersena..Okazało się to podczas finału projektu pt. „Łączy nas książka”, promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach realizacji narodowego programu rozwoju czytelnictwa. Odbył się on we wtorek 11.12.2018r. w auli szkolnej i miał formę konkursu drużynowego.

Z tej okazji gościliśmy u nas panie bibliotekarki z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, panią Joasię i panią Anetę, które wraz z panią dyrektor ZSK i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, pełniły funkcję jurorek w tym turnieju.

Trzyosobowe zespoły z wszystkich klas rywalizowały w czterech konkurencjach: wykonanie plakatu– reklamy książki, przygotowanie pięknego czytania na głos wybranego fragmentu, napisanie własnego zakończenia wybranej książki oraz w konkurencji – niespodziance, która miała charakter rozrywkowo-techniczny i polegała na przeniesieniu jak największej liczby egzemplarzy tylko z wykorzystaniem własnego ciała i ubioru. Było sporo dobrej lektury, a także radosnej zabawy. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, aktorskimi, literackimi no i przede wszystkim znajomością wielu książek. A oto zwycięzcy:

w kategorii PLAKAT- drużyna z klasy VI (Amelka Wiertelak, Patrycja Maj, Kasia Kuśmierek)

w kategorii ZAKOŃCZENIE KSIĄŻKI -drużyna z klasy VI (Bartek Witczak, Filip Grusza, Hubert Jeziorski)

w kategorii PIĘKNE CZYTANIE – drużyna z klasy IV ( Mikołaj Kowalczyk, Witek Walkiewicz, Igor Balcerzak)

W czwartej konkurencji nagrody otrzymały 3 osoby, które przeniosły największą liczbę książek.

Jury dodatkowo wyróżniło drużynę z klasy VII w kategorii PIĘKNEGO CZYTANIA za fragment „Harry’ego Pottera” (Hania Putyńska, Wiktoria Turała, Maja Staniucha)

Finał projektu pt. „Łączy nas książka”
« 1 z 2 »