Wycieczka do Kalisza – „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”

Na tydzień przed mikołajkami, ale już mikołajkowo, klasa VII wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Kalisza. Głównym celem wycieczki był seans filmowy, co nie jest niczym wyjątkowym, jednak z dwóch powodów był to szczególny wyjazd. Po pierwsze podróż odbywała się pociągiem, a nie jak zwykle, autokarem, co stanowiło atrakcję dla młodzieży. Okazało się, że podróż pociągiem jest łatwa, wygodniejsza niż autobusem, czas płynie jakby szybciej, no i można poznać nowych ludzi.

Po drugie mogliśmy się przekonać, że Kalisz jest bardzo przyjazny dla niezmotoryzowanych turystów. Galeria handlowa Amber z zapleczem gastronomicznym i kinem Helios znajduje się bowiem tuż obok dworca PKP i wystarczy tylko przejść przez ulicę. Niedaleko jest również aquapark, a podczas pięknej pogody można na piechotę zwiedzić niemal wszystkie atrakcje tego miasta, uznawanego za najstarsze w Polsce.

Disneyowski film pt.: „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” inspirowany baśnią E.T.A. Hoffmanna  i legendarnym baletem Piotra Czajkowskiego nie wywołał w nas większych emocji swoją fabułą, ale zachwycił scenografią i kostiumami. Pod tym względem okazał się prawdziwą ucztą dla oczu i wspaniale wprowadził nas w świąteczne klimaty.

Wycieczka do Kalisz - „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”