Gotujemy i pieczemy, bo Kacprowi pomóc chcemy!

Gotujemy i pieczemy, bo Kacprowi pomóc chcemy!

Pod takim hasłem ruszyła w naszej szkole kolejna akcja pomocowa. Kolejna, bo wcześniej, w październiku, zbieraliśmy fundusze na leczenie Moniki z sieradzkiego „Mechanika”, a tym razem chcemy pomóc Kacprowi z lipnickiej podstawówki, który czeka na przeszczep nerki. O Monice opowiedziała nam Jej nauczycielka, p. Monika Dworczak, czytając wzruszający list od samej dziewczyny. O pomoc dla Kacpra poprosiła nas z kolei s. Dorota Kędziora- urszulanka SJK, która do niedawna pracowała w naszej szkole, a teraz przebywa w Lipnicy Murowanej, k. Krakowa i uczy Kacpra religii. Ona także napisała do nas. Oto cytat:

Mam przyjemność uczyć Kacpra w lipnickiej szkole, jest obecnie w 2 klasie. Wzorowy ministrant, super kolega, wesoły człowiek, a w jasełkach, które przygotowuję z dziećmi będzie królem Kacprem . Dzielnie znosi codzienne dializy i czeka na przeszczep nerki. Jeśli ktoś z moich znajomych będzie miał pragnienie pomóc finansowo rodzinie Kacpra, to będę wdzięczna .Razem z Kacprem odwdzięczymy się modlitwą 

Uczniowie Katolika i cała społeczność szkolna są bardzo wrażliwi i nigdy nie odmawiają pomocy, zwłaszcza gdy się ich o to prosi. Nauczył nas tego Adrian. Podczas Jego choroby przekonaliśmy się sami, jak prawdziwe są słowa J. Twardowskiego o tym, że trzeba spieszyć się kochać drugiego człowieka, bo może szybko odejść…, a wtedy będzie już za późno i możemy tylko żałować, że nic albo tak mało zrobiliśmy…

Poszczególne klasy przygotowują więc rożne małe „co nieco”, np. słodkie wypieki, kanapki, świeże soki, pocztówki świąteczne oraz wszystko, co nadaje się na kiermasz i pod hasłem: „Gotujemy i pieczemy, bo Kacprowi pomóc chcemy” zbierają w szkole pieniądze, które na Święta wyślemy rodzinie Kacperka wraz z życzeniami powrotu do zdrowia. Zapraszamy do włączenia się w naszą akcję wszystkich nieobojętnych!

Można pomóc także wpłacając pieniądze na Jego konto w Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Dzieciom Liver.

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Kacper Milas

RAIFFEISEN BANK

nr konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

lub

PODARUJ 1% podatku dopisując

nr KRS: 0000 124 837

Kacper Milas