Dzień Pluszowego Misia – 25.11.2018

25 listopada, w niedzielę, przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia, czyli kolejna rocznica powstania tej maskotki. We wtorek, 27 listopada, obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Głównym celem obchodów była chęć pokazania, że dzień z misiem i z książką, bez przemocy i agresji, jest lepszym dniem. Misie wyzwalają pozytywne uczucia, wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, przypominają, że przyjaciel to prawdziwy skarb. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on nam towarzyszy w dobrych i złych chwilach. Wszyscy uczniowie z klas 1-3 KSP przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszaki i przez cały dzień mogli je nosić i przytulać. Pani J. Maksajda – bibliotekarka szkolna oraz gość specjalny- pani Iwona Bartkiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, przypomniały uczniom historię powstania pluszowego misia i przybliżyły postacie słynnych misiów – bohaterów literackich i telewizyjnych (Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, Paddingtona, Jogiego, Gumisiów i in.).Uczestnicy spotkania wysłuchali też przeczytanego przez panią Iwonę opowiadania pt.: „Urodzinowa niespodzianka misia” i zatańczyli ze swoimi maskotkami. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodkie „co nieco”, zakładkę do książki oraz kolorowankę z portretem swojego ulubieńca, którą po pięknym pokolorowaniu wkleją do zeszytu jako pamiątkę.

Dzień Misia Pluszowego 27.11.2018