Pomagamy Monice

POMAGAMY MONICE

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu włączyli się w akcję pomocy dla osiemnastoletniej Moniki Łabudy, zmagającej się od czterech lat ze złośliwą chorobą nowotworową.

Społeczność szkolna postanowiła odpowiedzieć na list Moniki zatytułowany „Do Aniołów”, który został odczytany na porannym apelu. Uczennica zwróciła się w nim o pomoc, o empatie i zrozumienie sytuacji w której się znalazła.

„Jedyną dla mnie nadzieją jest kuracja nowym lekiem. Koszt takiej miesięcznej kuracji to aż 8 tysięcy złotych. Moja rodzina oraz szkoła starają się wspierać mnie w pozyskiwaniu niezbędnych środków na ten cel. Jednak sami nie damy sobie z tym rady”  – czytamy w liście Moniki

Uczniowie sami piekli i sprzedawali na przerwach ciasta, ciasteczka oraz owoce. Zebrane pieniążki zostaną przekazane chorej dziewczynce.

Monika Łabuda jest uczennicą III klasy Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Od czterech lat walczy o życie ze złośliwym nowotworem  tkanek miękkich – mięsakiem. Monika przeszła kilka operacji, wiele chemioterapii i radioterapii. Niestety, wszystkie konwencjonalne metody leczenia okazały się nieskuteczne. Pozostała ostatnia szansa – lek nowej generacji PAZOPANIB (VOTRIENT). Koszt miesięcznej kuracji wynosi 8 tysięcy złotych. Rodzina Moniki nie jest w stanie ponieść takich kosztów leczenia. Stąd prośba dziewczynki, o życzliwe pochylenie się na jej dramatycznym sytuacją.