„Łączy nas Książka” – 30-31.10.2018

W dniach 30-31 X 2018r. z inicjatywy biblioteki szkolnej w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – tak jak w ubiegłym roku -miała miejsce dwudniowa akcja czytelnicza pod hasłem: „Łączy nas książka”, skierowana głównie do uczniów naszej podstawówki, ale nie tylko.

Pierwszego dnia zadaniem było zareklamowanie książki za pomocą hasła lub pracy plastycznej dowolną techniką. Osoby, którym spodobała się jakaś reklama, składały pod nią swój podpis. Najwięcej podpisów zostało złożonych pod ilustracją książki pt.: „Naruto” Masashi Kishimoto, którą reklamowała Ania Bonikowska z kl. 3 SP (58 głosów), nieco mniej (50 głosów) pod „Panem Kuleczką” Wojciecha Widłaka, reklamowanym przez Maję Balcerzak z kl. 3 SP, a na trzecim miejscu znalazła się książka „Mikołajek”  J. Sempe i Rene Gościnny’ego, reklamowana przez Mikołaja Balcerzaka z kl. 2 SP.

Drugi dzień przebiegał pod hasłem: „Dziś jestem bohaterem książki…” Biorąc udział w zabawie, należało przebrać się za bohatera literackiego lub mieć choćby element stroju, czy rekwizyt kojarzący się z nim. Oczywiście trzeba było znać tytuł i autora książki, z której on pochodzi oraz umieć powiedzieć kilka zdań na jego temat. Na s ulubionego bohatera literackiego głosowała cała społeczność szkoły. Nagrodę publiczności otrzymał: Szymon Dusza z kl. 2 SP jako bohater „Magicznego Drzewa” Andrzeja Maleszki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy lizaki i zakładki do książek. Przede wszystkim chodziło jednak o dobrą zabawę, kreatywność, integrację środowiska szkolnego oraz przekonanie się, że książki łączą ludzi:)

Łączy nas Książka 18/19
« 1 z 2 »