Dzień Otwartych Koszar w jednostce wojskowej w Sieradzu – 19.10.2018

W dniu 19.10.2018 r. licealiści z klasy pierwszej i drugiej o profilu mundurowym wraz z P. Justyną Pędziwiatr i P. Wiktorem Elasem wybrali się na Dzień Otwartych Koszar w jednostce wojskowej w Sieradzu.

W tym roku obchody 83. Rocznicy utworzenia Garnizonu Sieradz zbiegły się ze 100-leciem sformowania 31 pułku Strzelców Kaniowskich, 50-leciem sformowania brygady i złożeniem przysięgi wojskowej przez żołnierzy pełniących służbę przygotowawczą.

Uczniowie mieli okazje odszukać granaty, miny wojskowe oraz inne elementy metalowe za pomocą wykrywacza metali. Kilku z nich odważyło się przeżyć w symulatorze dachowania wypadek samochodowy. Każdy z nas mógł również zobaczyć od środka czołg wojskowy. Mieliśmy także okazje zwiedzić strzelnice wojskową oraz wziąć do ręki broń, którą posługują się na co dzień żołnierze.

Dla uczniów klasy mundurowej była to kolejna okazja na lepsze poznanie zawodu żołnierza.

Dzień Otwartych Koszar w jednostce wojskowej w Sieradzu - 19.10.2018