Sałatka Owocowa w klasie II 18/19

Już owoców pełen kosz
mienią, mienią się barwami.
te owoce smaczne są,
zjedz je, zjedz je razem z nami.

W trakcie realizacji tematyki owoce – źródło witamin, dzieci z klasy II wykonały smaczną 
i zdrową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy wzajemnie pomagały sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. 
Następnie po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem i po dokładnym umyciu rąk, nasi mali kucharze zabrali się do krojenia owoców. Po przyrządzeniu sałatki dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała – z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci. Dzieci mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, że aby być zdrowym należy m. in. spożywać dużo warzyw i owoców, gdyż są one źródłem wielu witamin.

Sałatka Owocowa w II Klasie 18/19