XVIII Dzień  Papieski

XVIII Dzień  Papieski

Dnia 16 października 2018 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole XVIII Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. To już 40 rocznica wyboru naszego Rodaka Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Z tej okazji uczennice klasy V i VI pod opieką s.Lidii przygotowały uroczysty apel poświęcony osobie Jana  Pawła II. W uroczystości wziął udział ks. dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W czasie apelu najmłodsi uczestnicy z wielką radością wyśpiewali znaną i lubianą piosenkę Magdy Anioł „ Lolek.” Starsze klasy mogły zobaczyć również krótki reportaż o zamachu na Jana Pawła II.

Na zakończenie apelu ksiądz dyrektor udzielił wszystkim uczestnikom błogosławieństwa z życzeniami osiągnięcia świętości na wzór Jana Pawła II.

Dzień Papieski 2018