Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” – Stefana Żeromskiego

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Prezydent RP zaprosił Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. „Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”. 

W naszej szkole takie czytanie odbyło się 11 października. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VIII SP oraz III gimnazjum i licealiści. W rolę lektorów wcieliła się młodzież wraz z panią wicedyrektor E. Błaszczyk – nauczycielką historii, która wystąpiła w pięknym stroju z epoki oraz panią K. Miłek – sekretarką. Głośne czytanie poprzedziła prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości S. Żeromskiego przygotowana w bibliotece szkolnej, a zwieńczeniem projektu będzie konkurs „Jak dobrze znasz Stefana Ż.?”, który zostanie przeprowadzony 26.10.2018r.

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" 18/19