Spotkanie z Policjantami – 05.10.2018

05 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Sieradzu. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie uczniom pracy policjanta. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z klas młodszych bardzo szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszami policji, chętnie zadawały pytania dotyczące pracy policjanta oraz odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonych gości. Dzieci zostały również zapoznane z umundurowaniem policjanta zajmującego się bezpieczeństwem podczas imprez sportowych, np. obstawą meczów. Duże zainteresowanie wzbudziły zademonstrowane akcesoria policyjne, m.in. kamizelka, pałka, hełm oraz tarcza policjanta. Wielu uczniów przejawiało chęć zostania policjantem w przyszłości.

Spotkanie z Policjantami 05.10.2018