SPEKTAKL I WARSZTATY TEATRALNE Klasy IV-VI 27.09.2018

27 września uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wraz z rówieśnikami z innych sieradzkich szkół uczestniczyli w ciekawych warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią reżyser, Annę Kłaniecką , które odbyły się w SCK – Teatrze Miejskim. Materiałem wyjściowym do warsztatów był spektakl przedstawiony w konwencji czarnego teatru pt.: „Jak to w rodzinie” w wykonaniu amatorskiego teatru dorosłych „Masakra” działającego przy SOSW w Sieradzu. Aktorami byli nauczyciele, uczniowie i absolwenci tej szkoły. Oprócz świetnej zabawy, uczniowie zdobyli nowe wiadomości dotyczące terminologii teatralnej, a niektórzy mogli sami spróbować trudnej sztuki animacji, ożywiając tzw. „dziabągi”. Wszyscy byli pod wrażeniem takiej formy teatralnej i zgodnie twierdzili, że bardzo im się podobało.