Szkolne nocowanie 14-15 czerwca

SZKOLNE NOCOWANIE

Noc z 14 na 15 czerwca uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawcami, p. J. Maksajda i p. S. Picholą, spędzili na szkolnym nocowaniu. Rodzice szóstoklasistów bardzo się postarali, aby młodzieży nie zabrakło jedzenia, napojów i atrakcji. Wieczór zaczęliśmy od spaceru ulicami Sieradza i posiłku w jednej z ulubionych pizzerii, którą zarezerwował dla nas pan Kiełbik. Po powrocie do szkoły, dzięki tacie Małgosi Bonikowskiej, zastaliśmy już rozpalone ognisko. W nocnej scenerii piekliśmy więc kiełbaski i cieszyliśmy się wspólnym towarzystwem. Kolejną atrakcją była zabawa w podchody, polegająca, jak wiadomo, na rozwiązywaniu ciekawych zagadek i wykonywaniu zadań, które wieńczyło zdobycie skrzyni skarbów. Gra została przygotowana i przeprowadzona pod czujnym okiem pani Kamili Dzwonek – mamy Liliany, po konsultacjach z mamą Hani. Dużą atrakcją były również rozgrywki w piłkę nożną na naszej hali sportowej, trwające do 2.30. Później uczniowie przygotowali materace, niektórzy się nawet umyli i przebrali w piżamy, ale zamiast spać, prowadzili jeszcze długie rozmowy, podjadając zapasy chipsów, popcornu, ciasteczek, cukierków, paluszków i innych smakołyków, w które zaopatrzyli ich rodzice. Płonna się okazała nadzieja opiekunów, że pośpią tej nocy choćby dwie godziny, bo uczniowie postanowili być aktywni do samego rana i niektórzy nawet nie zmrużyli oka. Mimo to dzielnie wytrwaliśmy na porannej Mszy św. i młodzież choć zmęczona, to zadowolona, wróciła do domów, a dorośli do pracy. Będzie co wspominać za parę lat!

Wszystkim rodzicom szóstoklasistów, a zwłaszcza pani Kamili Dzwonek, która z nami dotrwała do rana, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Szkolne nocowanie 14-15 czerwca