Poświęcenie pomnika Józefa Piłsudskiego

We wtorek, 29 maja 2018 roku, przy okazji corocznego Odpustu w naszej Parafii, odbyły się uroczystości kościelne. Kulminacyjnym punktem obchodów tego dnia była wieczorna msza święta. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości. Był Pan Prezydent Sieradza wraz z Przewodniczącym Rady Miasta, Pan Starosta powiatu sieradzkiego, a także Pan Wójt Gminy Sieradz. Były także władze Urzędu Marszałkowskiego. Wśród gości byli Księża, Dyrektorzy z różnych szkół oraz licznie zgromadzona młodzież. Po mszy świętej, uroczystości przeniosły się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, znajdującego się na dziedzińcu naszej szkoły. Pomnik został poświęcony przez Księdza Prałata Andrzeja Latonia. Pomnik upamiętnia 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego fundatorem jest Ignacy Pławiński wraz z Rodziną, który osobiście dokonał oficjalnego odsłonięcia. Następnie złożono pod pomnikiem kwiaty, a młodzież naszej szkoły, aktywnie uczestnicząca w uroczystościach, wyrecytowała wiersze związane z Józefem Piłsudskim oraz odśpiewała pieśni patriotyczne.

Poświęcenie pomnika Józefa Piłsudskiego