„Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Kultury Badenii – Wirtembergii „ Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu”. W tym roku odbył się on pod hasłem „ Polsko – Niemieckie Spotkania: Województwo Łódzkie i Land Badenia – Wirtembergia. Organizatorzy chcieli poprzez konkurs wzbudzić zainteresowanie zmianami historycznymi, a także zachęcić uczniów do odkrywania kulturalnych zasobów tych regionów.

Konkurs był podzielony na trzy części: „Pisanie i Projektowanie” (Schreiben und Gestalten), „Szukaj i Znajdź” (Suchen und Finden) i „Praca Artystyczna” (Künstlerisches Arbeiten). Nasi uczniowie brali udział w dwóch częściach tego konkursu:

W ramach pierwszej musieli wyszukać regionalne przepisy kuchni badeńskiej, ugotować według nich potrawy, zrobić fotograficzny reportaż ze swoich kulinarnych dokonań i opisać wrażenia, jakich doświadczyli podczas tego przedsięwzięcia. Owocem tej pracy był przewodnik kulinarny po Badenii – Wirtembergii.

W drugiej części konkursu uczestnicy musieli odnaleźć informacje o historii, kulturze, geografii i polityce Badenii, żeby odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania dotyczące tego landu.

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu:

Bartosz Witczak – II miejsce „Guten Appetit”

Julia Mikosińska – nagroda główna „Suchen Und Finden”

Gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie!!!

Marzena Putyńska

„Niemcy i ich sąsiedzi ze Wschodu”