Katolik na finale akcji „Z ksiązką na walizkach” – 12.05.2018

W sobotę, 12 maja 2018r.,dzięki zaproszeniu od Miejskiej Biblioteki Publicznej, nasi uczniowie pod opieką bibliotekarki, p. Joanny Maksajdy, reprezentowali Sieradz na VI finale wojewódzkim akcji „Z książką na walizkach”, który odbył się w Wieruszowie. Impreza plenerowa podsumowująca akcję czytelniczą co roku odbywa się w innym mieście (dwa lata temu była w Sieradzu). Po dojechaniu na miejsce, wyposażeni w przygotowane przez dzieci transparenty z hasłami dotyczącymi książki i czytania, kolorowe żółto – zielone gadżety MBP oraz emblematy miasta, w barwnym korowodzie wraz z innymi uczestnikami imprezy dotarliśmy na Zamczysko, gdzie pod skrzydłami prawdziwego samolotu przygotowano wiele atrakcji. Na scenie odbywały się przedstawienia, przez cały czas trwał kiermasz książek Wydawnictwa „Literatura”, a  autorzy książek dla dzieci i młodzieży wpisywali do nich dedykacje. Z każdym z nich można było porozmawiać, czy zrobić wspólne zdjęcie. Była to wyjątkowa okazja aby spotkać aż siedmiu autorów w jednym miejscu. Nie zabrakło również fotobudki, animacji ruchowych i plastycznych, rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszy strój oraz plastyczny. Plener i piękna pogoda sprawiły, że wracaliśmy do domu pełni wrażeń, wielu z nas miało podpisaną książkę, a niektórzy rozpoczęli ich czytanie już w autokarze. Kolejny finał w maju 2019 r. – oczywiście się wybieramy!

Więcej na stronie: http://www.tugazeta.pl/1,wielkie-swieto-ksiazki-w-wieruszowie,31448.html

Katolik na finale akcji „Z ksiązką na walizkach” - 12.05.2018