MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W okolicach 23 kwietnia bibliotekarze we wszystkich szkołach zadają sobie jedno i to samo pytanie: w jaki sposób tym razem uczcić Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich w szkole? To jasne, że najlepszym sposobem jest przeczytać ciekawą książkę i zachęcić uczniów do czytania. Ale kto to zrobi najlepiej? Naszym zdaniem rówieśnicy, oczywiście przy wsparciu nauczycieli. Pozostaje jeszcze pytanie jak to zrobić? Katolik w tym roku postanowił zrobić to na wesoło i zaprosić uczniów wszystkich klas do obejrzenia krótkiego spektaklu przygotowanego przez ich kolegów z kółka teatralnego na podstawie książki Małgorzaty Strękowskiej – Zaręby z ilustracjami Joanny Zagner – Kołat pt.: „Filipek i szkoła”. Do projektu włączyli się także odważni nauczyciele, co okazało się niezwykle atrakcyjne dla młodzieży i przyciągnęło jej uwagę. Mamy nadzieję, że teatralna forma, wspólna zabawa i słowa Wisławy Szymborskiej przekonają tych jeszcze nieprzekonanych, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”:)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
« 1 z 2 »