Konkurs recytatorski „Opowiem Wam wierszem…”

          27 marca na scenie w auli Zespołu Szkół Katolickich odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych „Opowiem Wam wierszem…”. Z założenia to kontynuacja organizowanego od wielu lat przez Sieradzkie Centrum Kultury konkursu dla młodszych recytatorów z klas I – IV, więc w jury nie mogło zabraknąć p. Jerzego Kaszuby i p. Moniki Warczyńskiej. Trzecią osobą oceniającą była p. Zofia Anna Olechnowicz z Powiatowej Biblioteki Publicznej. Do rywalizacji przystąpiło 17 młodych ludzi z 7 szkół podstawowych z Sieradza, Dąbrowy Wielkiej i Barczewa. Każdy prezentował jeden wiersz dobrany odpowiednio do wieku i możliwości uczestnika. Recytacje konkursowe poprzedziła rozgrzewka i krótkie warsztaty z teatru przedmiotu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, a potem na scenie zagościła sama poezja… i mogliśmy delektować się jej słuchaniem. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali Ci, którym najpełniej udało się odkryć i przekazać jej piękno oraz  prawdziwie pokazać siebie – własną wrażliwość, osobowość, indywidualność:

I miejsce Oliwia Miliczarek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sieradzu

II miejsce Hanna Putyńska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sieradzu

III miejsce Krzysztofa Olbiński z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Barczewie

Wyróżnienia:

Oliwia Płachta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Barczewie

Bartosz Kamiński ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sieradzu 

Wszystkich miłośników poezji zachęcamy do lektury, pracy nad zgłębianiem tajników sztuki recytatorskiej i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Konkurs recytatorski - "Opowiem Wam Wierszem..." 27.03.2018r.
« 1 z 5 »