Szkolne Rekolekcje 23.03.2018r.

23 marca 2018r., przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje.

Jak w ubiegłym roku, tak również i w tym, były to rekolekcje: „Śladami patronki naszej szkoły św. Urszuli”.

Rok temu odbyliśmy pielgrzymkę autokarową do Pniew, do domu Macierzystego Sióstr Urszulanek, który zakupiła, i w którym mieszkała św. Urszula.

W tym roku wyruszyliśmy pieszo do kolejnego ważnego w życiu św. Urszuli miejsca, klasztoru na ul. Dominikańskiej. W 1921 roku, św. Urszula przebywając w Sieradzu otrzymała propozycję kupna, będącego częściowo już ruiną, podominikańskiego klasztoru. Jak sama pisze: „Taki poczułam sentyment do tego starego klasztoru! Ileż tu modlitw wznosiło się do Boga! Ileż ofiar i krwi męczeńskiej ściągało na ten dom błogosławieństwo Boże! Obejrzałyśmy cały dom – jedna wielka ruina! A przecież ma on w sobie coś pociągającego. Oświadczyłam, że jestem gotowa ten klasztor kupić i odrestaurować”.

Po dojściu do klasztoru, całą szkołą wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, którą przeżywaliśmy na klasztornych krużgankach. Po modlitwie ks. Bartosz wygłosił naukę rekolekcyjną, a s. Dorota oprowadziła młodzież i dzieci po klasztorze, przedstawiając historię tego wielkiego sieradzkiego zabytku.

Po powrocie do szkoły w sercach dzieci zrodziło się pytanie: „Ciekawe, dokąd w przyszłym roku szkolnym zaprosi nas św. Urszula na szkolne rekolekcje?” 🙂

Szkolne Rekolekcje 23.03.2018r.