W „Naszym Radiu” i nie tylko

W „Naszym Radiu” i nie tylko

„Przyszła do nas ponoć wiosna, więc szukamy jej dokoła,

Przybyliśmy aż spod Monic, gdzie jest właśnie nasza szkoła…

Jakoś ślady owej wiosny trudno znaleźć nam w przyrodzie

I na razie jeszcze trudno ja rozpoznać po pogodzie

Kto ją spotka? Kto z nią mówił?

Może wywiad przeprowadził?

W co się ubrać na Wielkanoc może się poradził.

Uczniowie klasy III SP chcieli dowiedzieć się dokładnie gdzie jest… i czym przybyła…

„Zastanawiali się”, jak bohaterowie wiersza Jana Brzechwy czy przyjechała furą, rowerem, hulajnogą czy samochodem.

NA WYSTAWIE S AUT Z PRL-u

Odwiedzili więc PBP w Sieradzu gdzie zorganizowano wystawę miniaturowych samochodzików, jakimi dawniej jeździło się w Polsce i sąsiednich krajach. Niektórymi z nich jeździli dziadkowie , a nawet może i rodzice… Nieznane już w większości modele aut wzbudziły zainteresowanie i emocje.

Jednak wiosny tam nie spotkano…. A może przyleciała rakietą?

NA WYSTAWIE W MUZEUM

Tam w dziale poświęconym kosmonautyce, uczniowie poszerzyli swoją ostatnio zdobytą wiedzę na temat lotów kosmicznych i wkładu Polaków w tej dziedzinie nauki. Obejrzeli pamiątki po Mirosławie Hermaszewskim oraz poznali bliżej postać Arego Sternfelda, sieradzanina , pioniera kosmonautyki. Ciekawostki muzealne dały dużo do myślenia, ale ….wiosny nie znaleziono. A może ktoś uwiecznił ja na filmie?

NA WYSTAWIE KAMER FILMOWYCH

Wystawa czasowa pt.” Mała historia kamery” pokazała dzieciom, jak zmieniała się technika utrwalania obrazu za pomocą filmu, a zgromadzona przez sieradzkiego kolekcjonera p. Henryka Skowrońskiego kolekcja kamer zachwyciła swym rozmiarem. A skoro nie było wiosny na żadnym filmie udali się uczniowie do radia.

W „NASZYM RADIU”

W Naszym Radiu nowinki znają i wszystko wiedzą,

Więc na nasze pytania na pewno odpowiedzą…”

Tak też było … O wiośnie wiedzieli …i o przesileniu wiosennym ( wywiadu wcześniej na ten temat udzieliła pani psycholog- babcia Witka Walkiewicza). Poza tym pracownicy redakcji pokazali i omówili nam dokładnie miejsca swojej pracy. Uczniowie sami mogli poczuć , jak to jest obsługiwać skomplikowane urządzenia ułatwiające przygotowanie i nadawanie audycji radiowych. Oczywiście udzielili też wywiadu , a dla wszystkich mieszkańców Sieradza przekazali wiosenne życzenia ,których można wysłuchać na stronie naszeradio.fm pod tematem „Sympatycznigoście”. Redakcji dziękujemy za miłe przyjęcie i pozdrawiamy.

A co do wiosny , znaleźliście już jej zwiastuny?

W naszym Radiu i nie tylko 17/18
« 1 z 2 »