Ciemnia Fotograficzna

Z inicjatywy nauczycielki języka polskiego pani Sylwii Picholi powstała w naszej szkole ciemnia fotograficzna. Uczniowie mają okazję poznać świat dawnej, tradycyjnej fotografii analogowej. Spotkanie z fotograficznymi technikami klasycznymi to coś w rodzaju sięgnięcia do źródeł świata fotografii. Pierwsze czarno – białe zdjęcia wywołane przez uczniów nie należą do najlepszych, ale metodą prób i błędów powstają coraz lepsze kadry zdjęciowe. Zajęcia w ciemni fotograficznej realizowane są w ramach zajęć artystycznych, ale i fotograficznych – dodatkowych. Samodzielne wywoływanie zdjęć sprawia uczniom wiele radości. Dzięki takim zajęciom można przekonać się, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż własnoręcznie zrobione i wywołane zdjęcia. To w jakim stopniu uczniowie zastosują się do teorii fotografii sprawi, czy proces uzyskiwania obrazu na zdjęciu będzie lepszej lub gorszej jakości. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy będą coraz lepsze i coraz bardziej widoczne.

Ciemnia Fotograficzna I