Góra Grosza

GÓRA GROSZA

2 stycznia 2018r. zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach 18 edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone.

Nasza szkoła zaangażowała się w tę zbiórkę i od 27 listopada zbierane były monety od 1gr do 5 zł. Można było je wrzucać do puszek ustawionych w różnych miejscach: w sklepiku szkolnym, na głównym holu, w bibliotece. 4 stycznia komisja złożona z uczniów klasy 5 SP pod przewodnictwem Bartka Witczaka z Samorządu Szkolnego oraz p. J. Maksajdy posegregowała i przeliczyła pieniądze, po czym zostały one spakowane w dwie paczki po 10 kg i zawiezione na pocztę, skąd zostały wysłane do organizatorów. Przekonaliśmy się, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć całkiem pokaźną kwotę. Nam udało się zebrać 157,00 zł właściwie z samych 1, 2, 5, 10, 20 i 50 – groszówek.

Finał akcji nastąpi po ostatecznym przeliczeniu monet ze wszystkich szkół i przedszkoli i zaksięgowaniu ich na rachunku bankowym, nie później niż do 30.09.2018r.. W trakcie finału podane zostaną do publicznej wiadomości wyniki oparte na podliczeniu danych z odcinków nadania/wpłaty wypełnionych przez szkoły oraz przeliczonych monet.

Góra Grosza 17/18