Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci (na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke)

Uczniowie klas I-III wybrali się dziś do Sieradzkiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeliśmy najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowiept. Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci. Aktorzy, w humorystyczny sposób, uczyli naszych wychowanków trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z sympatycznymi bohaterami, widzowie dowiedzieli się czy młodszy powinien pierwszy wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo podpowiadało też dzieciom, jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i w jaki sposób na co dzień korzystać z podstawowych zasad etykiety.
Po drodze wstąpiliśmy do Klasztoru Sióstr Urszulanek, aby podziwiać piękne, różnorodne, bożonarodzeniowe szopki wykonane przez rodziny sieradzkie na coroczny konkurs.
Kuba i Buba