WIGILIJNE CIASTECZKA

Od wielu lat w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się wspólna wigilia, na której spotykają się wszyscy uczniowie, ich rodziny, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy. Zawsze są jasełka, modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wspólnie przygotowywany poczęstunek. W związku z tym, że od tego roku mamy w szkole miejsce do prowadzenia zajęć kulinarnych z kuchnią gazową i piekarnikiem, uczniowie klasy VI (którzy są wielkimi łasuchami) postanowili sami upiec na wigilię szkolną tradycyjne ciasteczka kręcone przez maszynkę. Przepis i pomoc zaoferowała pani Mariola Olejnik – mama Michała, która przyniosła wszystkie składniki i przez cały czas udzielała instrukcji młodym „cukiernikom”. Chłopcy nauczyli się obsługiwać i składać maszynkę, a dziewczęta robić ciasto. Wypieków trzeba było oczywiście spróbować, więc każdy mógł zjeść kilka ciasteczek. Resztę wychowawczyni musiała schować przed łasuchami, żeby doczekały 21 grudnia i można było nimi poczęstować gości na szkolnej wigilii.

Serdecznie zapraszamy!

Wigilijne Ciasteczka 17/18