W „Sportowej Osadzie”

Niedaleko Sieradza w miejscowości Burzenin – Strumiany znajduje się ośrodek sportowo- wypoczynkowy pod nazwą „Sportowa Osada”. Tam właśnie 5 października udała się na wycieczkę ponad 30 – osobowa grupa uczniów kl. 5 i 6 SP wraz z wychowawcami, p. M. Putyńską i p. J. Maksajdą oraz s. D. Kędziorą. Z założenia miała to być wyprawa rowerowa, ale z powodu złej pogody transport odbył się autobusem PKS. Burzenin powitał nas deszczem, ale w ośrodku czekała miła obsługa, ciepłe, przytulne pokoje i smaczny, domowy obiad z ptysiami na deser. Ponieważ aura nie pozwoliła na rozrywkę na świeżym powietrzu, najpierw rozgrywaliśmy zawody w tenisa stołowego, piłkarzyki i bilard, a po kolacji graliśmy w gry planszowe i towarzyskie. Było ich tak dużo, a wszystkie bardzo ciekawe i wciągające, że zabawa trwała do późna. Atmosfera też była niecodzienna, bo z powodu awarii prądu jedyne oświetlenie stanowiły latarki i telefony komórkowe. O słodkie nagrody dla zwycięzców zadbała p. Putyńska, a przepyszne rogaliki, babeczki i inne ciasta upiekli rodzice Kacpra Wlaźlaka, Igora Wojciechowskiego, Michała Olejnika i Jasia Gołdycha – serdecznie dziękujemy! Czas zleciał nam bardzo szybko, czujemy niedosyt i postanowiliśmy, że trzeba jeszcze tam koniecznie wrócić, tym razem w cieplejszym okresie, może wiosną…

Sportowa Osada, Strumiany 17/18
« 1 z 2 »