Dzień Chłopca w klasie VI

30 września przypada Dzień Chłopca, który w szkole jest zazwyczaj okazją do radosnego świętowania. Z tej okazji dziewczęta przygotowują niespodzianki dla swoich klasowych kolegów. W klasie VI były to cztery konkurencje, w których chłopcy mieli okazję wykazać się „męskimi” przymiotami. Przy wbijaniu gwoździa – zręcznością i celnością, przy grze w Dubble – spostrzegawczością i szybkością, poczuciem humoru w zjadaniu na czas bitej śmietany bez użycia sztućców oraz opanowaniem i wyczuciem przy rzucaniu piłeczką pingpongową do styropianowych kubków. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wg pomysłu dziewcząt, ale w każdej konkurencji wyłoniono po dwóch najlepszych, którzy otrzymali szczególne wyróżnienia. Na zakończenie dla wszystkich był bardzo smaczny deser w postaci tortu, o który postarali się rodzice. Najwyższe uznanie w oczach koleżanek i wychowawczyni zdobyli jednak nie Ci, którym udało się pokonać rywali, ale Ci którzy podczas zabawy zwracali uwagę na kulturalne zachowanie, nie przepychali się, docenili starania dziewcząt i na koniec pomogli sprzątać salę – oni zasługują na miano „Prawdziwego Mężczyzny” i im serdecznie gratulujemy!

Dzień Chłopaka w klasie VI