W Bibliotece Pedagogicznej 12 czerwca 2017r.

12 czerwca 2017r. uczniowie piątej klasy KSP odbyli wycieczkę z wychowawcą do sieradzkiej Biblioteki Pedagogicznej, która mieści się przy ul. Jagiellońskiej 2. Dla większości z nich był to pierwszy pobyt w tym miejscu, dlatego zajęcia polegały przede wszystkim na zapoznaniu się ze zbiorami i działalnością tej biblioteki oraz poznaniu jej pomieszczeń. Dzięki pani Annie Dąbek w bardzo przyjaznej atmosferze, piątoklasiści poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, sporo się dowiedzieli nt. historii pisma i książki oraz zwiedzili miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników, np. magazyny książek i czasopism oraz znajdujące się na piętrze sale konferencyjne. Poza tym mogli obejrzeć wystawę Exlibrisu oraz biżuterii wykonanej przez starszych uczniów sieradzkich szkół. Niektórzy bardzo się dziwili, dowiedziawszy się, że np. pan Jarosław Kaczyński, pani Iwona Pavlović, żona prezydenta USA Georga Busha też pracowali kiedyś jako bibliotekarze.

W Bibliotece Pedagogicznej 16/17