Wycieczka w Tatry

Z okazji Dnia Dziecka (1-4 czerwca) w naszej szkole tradycyjnie odbyła się wycieczka w góry – tym razem były to polskie Tatry. Czterdziestopięcioosobowa grupa pierwszego dnia przeszła przez wszystkie trudne jaskinie w Dolinie Kościeliskiej, a nazajutrz zdobyła „narodową górę Polaków”, czyli Giewont. Mimo, że większość uczestników nie jest taternikami, dzielnie i bez narzekania przecierała tatrzańskie szlaki, często po raz pierwszy w życiu. Z pewnością bardzo pomogła w tym osoba charyzmatycznego przewodnika Jędrka, który przekazał nam dużo wiedzy zarówno o kulturze podhalańskiej, jak i zasadach korzystania z uroków Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz uprzyjemniał wędrówkę ciekawymi opowieściami, dowcipami i sztuczkami. Niezmordowani uczniowie chętnie regenerowali się podczas kąpieli termalnych w nowym Aquaparku w Chochołowie, a późnym wieczorem uzupełniali braki kaloryczne, zjadając słodkości zakupione w pobliskich sklepach.

Najbardziej pożądanym i satysfakcjonującym celem wycieczki (oprócz zdobycia Giewontu) okazały się stragany z pamiątkami. Wróciliśmy szczęśliwi z nadzieją, że w przyszłym roku zdobędziemy kolejne szczyty i …kolejne stragany. Rodzicom Pauliny, Adriana i Lilki dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi, a panu Grzegorzowi za jej organizację.

Wycieczka w Tatry 16/17
« 1 z 4 »