Szkolny konkurs recytatorski

 • Z okazji Walentynek, 17 lutego 2014r., odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski MOJA PRAWDA z cyklu „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, którego organizatorem była biblioteka szkolna i zespół nauczycieli polonistów. Repertuar obejmował jeden utwór poetycki. W konkursie wzięli udział uczniowie KSP i GK. Recytacje oceniały p.Anna Kłaniecka i p. Barbara Modrzejewska. W kategorii klas I – VI SP:
 • I miejsce zajęła uczennica klasy V – Zuzanna Januchta
 • II miejsce zajęła uczennica klasy V – Ewa Kuca
 • III miejsce zajęła Rozalia Dobrowolska z kl. IV
 • Wyróżnienia otrzymali: Adrianna Iwańska, Adam Dzikowicz z kl.V i Gabriela Wolska z kl. VI
 • W kategorii klas I – III Gim. nie przyznano miejsc, a wyróżnienia otrzymały: Patrycja Kędzierska i Anna Przybyłek z klasy IIIG.
 • Uczestnicy stwierdzili, że werdykt był sprawiedliwy. Wszyscy mieli tremę, ale wstępujący po raz kolejny stwierdzili zgodnie, że jest ona co roku mniejsza i już planują wziąć udział w kolejnej edycji. I o to chodzi!
 • Nagrody ufundowało Szkolne Koło Caritas i Wydawnictwo GWO.
 • W przerwie na obrady jury prezentowali się uczniowie ze szkolnego koła teatralnego we fragmencie przedstawienia pt. „Prezent” oraz grupa taneczna „Zakręcone” z ośrodka im. J. Korczaka. Reakcja publiczności pozwala sądzić, że występy się podobały, a „Zakręcone” poderwały do tańca nawet chłopców.

  Szkolny konkurs recytatorski 13/14