DZIEŃ DZIECKA U STRAŻAKÓW

Na zaproszenie taty Jakuba Balcerzaka, pana Nikodema, w dniu 1 czerwca pierwszoklasiści udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Pan Nikodem zaprezentował dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, a następnie zwiedziliśmy pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz specjalnie przygotowane budynki, w których strażacy przechodzą szkolenia i testy sprawnościowe. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka i jakim sprzętem posługują się strażacy. Na koniec spotkania panowie strażacy upiekli dla dzieci pyszne kiełbaski, a obecna z nami na wycieczce mama Kuby, pani Wioletta,  przygotowała dla pierwszaków niespodziankę w postaci pięknego i pysznego tortu. Z całego serca dziękujemy za piękny Dzień Dziecka u strażaków!

DZIEŃ DZIECKA U STRAŻAKÓW
« 1 z 2 »