SUKCES W III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURS JĘZYKOWYM „NIE TAKI JĘZYK STRASZNY”

W minioną sobotę uczeń klasy VI Adam Dzikowicz zajął 1. miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Nie taki język straszny” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Sieradzu. W konkursie musiał wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki języka polskiego, jak również frazeologii i leksyki. Ponadto uczestnicy konkursu szukali na czas w słownikach frazeologicznych przydzielonych przez organizatorów haseł i poprawiali teksty, w których celowo popełniono błędy. Zaraz za Adamem uplasowali się uczniowie z SP nr 4, a nasza uczennica Zuzanna Januchta zajęła dobre 5. miejsce. Nasi uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem p. Barbary Modrzejewskiej. Gratulujemy sukcesu!

SUKCES W III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURS JĘZYKOWYM "NIE TAKI JĘZYK STRASZNY"