FINAŁ VII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ PATRONCE SIERADZA

16 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale VII Międzyszkolnego Konkursu o św. Urszuli Ledóchowskiej. Konkurs ten miał szczególną wymowę, ponieważ w tym roku obchodzimy  w 150. rocznicę urodzin patronki miasta Sieradza i naszej szkoły. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością życia i działalności św. Urszuli oraz znajomością historii powszechnej i historii miasta Sieradza. W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Januchta, Anna Miłek, Zuzanna Ciesielska, Izabela Chodakiewicz i Mateusz Gwiazda. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce, przegrywając ze zwycięzcami tylko jednym pytaniem. Uczniowie szkół gimnazjalnych pisali esej w oparciu o słowa św.Urszuli: „Na kolanach świętych matek wychowują się dzieci”. Uczennica naszej szkoły Paulina Garbala zajęła 1 miejsce. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy wiedzy i umiejętności jej przekazania. Zwycięzcom nagrody wręczy prezydent miasta Sieradza 30 maja, podczas Jarmarku Urszulańskiego. 

FINAŁ VII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ PATRONCE SIERADZA