MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA I RECYTACJI

  • 7 maja w Szkole Podstawowej im. Zb. Świętochowskiego w Barczewie już po raz dziewiąty
  • odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz pięknego czytania i recytacji”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z sześciu szkół: SP w Brzeźniu, SP w Ostrowie, SP w Kliczkowie Wielkim, SP w Złoczewie, z ZSK w Sieradzu i SP w Barczewie. Uczestnicy mieli wyrecytować z pamięci wiersz i przeczytać teksty przygotowane przez organizatora
  • (wiersz i tekst informacyjny). Wiersze (o owocach, warzywach, wodzie i teksty o właściwym odżywianiu) nawiązywały do programu edukacyjnego, realizowanego w naszej szkole, „Moda na zdrowie” W konkursie zwyciężyła Zuzanna Urzyńska ze SP w Barczewie, drugie miejsce zajęła Wiktoria Siwczak z SP w Ostrowie, trzecie – Oliwia Płachta, też ze SP w Barczewie. Nagrody ufundował GOK w Brzeźniu. Ponadto dwóch uczestników – Michał Bujnowicz z SP w Ostrowie i Bartosz Krzymiński z SP w Brzeźniu otrzymało wyróżnienia w postaci zaproszenia do Naszego Radia, które przyznała im pani Monika Warczyńska (prezenterka radiowa, członek jury). Usłyszymy ich w Naszym Radiu 1 czerwca.

    MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA I RECYTACJI
    « 1 z 2 »